VLTAVA
Jachta Vltava - mistryně Jadranu 1935
   
Úvodní strana

Historie

Pronájem

Technický popis

Třída M6

Fotogalerie

Kontakt
 
 
 

Přátelé a odkazy

Zajímavosti

Královna Jadranu

Meziválečného veterána na čtyřech kolech občas potkáte na silnici a v muzeích, ale 75 let starou plachetnici, navíc v plné kondici po celkové rekonstrukci skoro nenajdete - kromě Vltavy. Tahle loď patří k nejslavnějším českým sportovním jachtám a díky pár nadšencům, kteří ji objevili a zrekonstruovali, je stále schopna porážet v závodech nové lodě a hlavně - je vám v létě k dispozici.

"Čechoslováci mistry Jadranu," hlásal titulek v deníku Národní politika z 20. září 1935. Ten den přinesly sportovní stránky všech českých deníků zprávu o tom, že Československo porazilo v mezistátním utkání Jugoslávii. Byl to průlom - sladkovodní námořníci plachtící poprvé na moři a na zbrusu nové jachtě Vltava zaskočili zkušené mořské vlky na jejich domácím Jadranu. Její další historie byla bohatá - závodila, přežila válku, šla z ruky do ruky.

Plavba na Vltavě je velký zážitek, její plachetní vlastnosti jsou výjimečné. Plachtit může 6 osob včetně kapitána a nocleh na lodi je možný pro 5 osob. Ubytování je možné zajistit také přímo v Yacht clubu Barrandov pod Orlíkem s kapacitou 40 lůžek (kotviště plachetnice) nebo v pestrém výběru pensionů v okolí vodní nádrže Orlík.
Pro větší skupinu je možné zajistit i další obdobnou historickou yachtu s kapitánem, dále moderní kajutové plachetnice s možností uspořádat závody - tzv. regatu. V rámci plavby je možná výuka základů jachtingu.

Pronájem slavné Vltavy je 14 500 Kč na den včetně kapitána.
Zkuste to - je to sportovní zážitek, nostalgie a dobrá zábava.

Jana Chytilová - TIME IN

kontakt
1935vltava@seznam.cz
telefon: 724 216 553, 777 660 668